Bajka o hadičce

Jednou hadička poslechla své vnitřní pnutí a praskla. Byla to úplně nenápadná, skoro neviditelná prasklina, ale protože ten záchod, ke kterému vedla, byl v patře a  to patro bylo v rekreačním domku, nikdo o prasklině  tři dny nevěděl - nebyly zrovna rekreační dny.

​​A voda kapala a kapala, až nakapala na podlahu celého patra do výšky několika centimetrů, odkud natekla pod podlahy, do stropů, do zdí z dutých cihel a vkapala až do přízemí. Cestou prokapala omítky, vkapala do kuchyňské linky, která po zalití konečně rozkvetla, do klavíru, starodávné komody, do knihoven s knížkami, něco ukápla i na záda lednice s mrazákem, a konečně na podlahu, kterou se prokapala  až k zemní izolaci a udělala bazén (ne bác). 

Když se přišli majitelé rekreačního domku rekreovat a našli bazén, hledali ezoterické poučení, zda tato situace má být  z hlediska vyšších cílů vyléčením jejich možného lpění na majetku, ale nenašli jej. A taky hledali formulář k hlášení škody pojišťovně a našli jej. Likvidátor vyčíslil škodu na bratru 650000 Kč.

Jaké z toho plyne poučení?

Nikdy neodhadneš, co se zrovna rozhodne prasknout, povolit nebo spadnout, ale formulář k hlášení škody najdeš vždycky a k něčemu bude dobrý jen, pokud máš i pojištění majetku.